10 efektyvių būdų taupyti popierių įmonėje
Bendraujant su įmonių atstovais apie verslo atsakomybę į klausimą, kas jūsų įmonėje daroma socialinės ir aplinkosauginės srities srityse, dažniausiai girdimas atsakymas: „Bandome taupyti vandenį ir popierių.“ Tačiau kaip iš tikrųjų taupyti popierių įmonėje ar biure, ar tai įmanoma, kokie efektyviausi šiuolaikiniai popieriaus taupymo būdai atsakingoje įmonėje, nuo ko pradėti ir ką dar galima padaryti?
Šiandiena, kai kompiuteriu ir internetu naudojasi bene kiekvienas darbuotojas įmonėje, popierinės sąskaitos, raštai ir kita spausdinta informacija greitai tampa nebereikalingi ir dažniausiai nukeliauja į sąvartynus. Nors pagaminti toną popieriaus yra sunaudojama tiek pat energijos, kaip ir gaminant toną plieno, kai kuriose šalyse popierius sudaro apie 40 proc. visų buitinių atliekų. Remiantis JAV atliktų tyrimų duomenimis, vienas įmonės darbuotojas kasdien sugadina vidutiniškai 6 puslapius arba 1 410 puslapių per metus.
10 efektyvių būdų taupyti popierių įmonėje
- Pakeiskite spausdinimo parametrus. Įmonių darbuotojai, kurie spausdinimo parametrus pakeitė į taupų rėžimą, pasiekė puikių rezultatų – spalvotas spausdinimas sumažėjo net 59%, o spausdinimas bendrai – 27%. Pasirinkite mažesnį spausdinamo teksto raidžių dydį, nespausdinkite paveikslėlių tamsiu fonu. Naudokite rašalinius spausdintuvus, kuriuos galima papildyti. Tą pačią kasetę galima pakartotinai naudoti ir kokybiškai spausdinti iki 8 kartų, o vėliau atiduoti antriniam perdirbimui.
- Spausdinkite ant abiejų lapo pusių. Peržiūrėjus darbo procesus, pakeiskite spausdintuvus kurie turi galimybe spausdinti dokumentus ant abiejų lapo pusių. Lapus, kurie atspausdinti tik ant pusės panaudokite juodraščiams.
- Siųskite elektroniniame formate. Kompanijoje protokolus, įsakymus, ataskaitas ir kitus nuolatinius dokumentus pateikite elektroniniame formate. Esant galimybei atsisakykite vidinių įmonės dokumentų perkėlus juos į elektroninę terpę. Visus dokumentus siųskite tik elektroniniu paštu (išskyrus tuos atvejus, kai būtina perduoti originalus), ant siunčiamo dokumento pažymėkite, jog originalas paštu siunčiamas nebus. Naudokitės USB raktais ar perrašomais CD ir DVD informacijos talpinimui ir pernešimui.
- Naudokite elektroninį parašą. Teikiant dokumentus teismams ar Sodrai naudokite elektroninį parašą, tokiu būdu bus taupomas ir popierius, ir kuras, ir įmonės darbuotojų laikas.
- Spausdinimo kodai. Kompanijoje įdiegus dokumentų spausdinimo procesą, užtikrinamas ne tik įmonės dokumentų konfidencialumas, bet taupomas popieriaus suvartojimas (iki 30 procentų). Spausdintuvuose įvedus spausdinimo apsaugos kodus vėliau galima žinoti kas ir kiek spausdino.
- Kopijavimo instrukcija ant kiekvieno kopijavimo aparato. Prie kiekvieno kopijavimo aparato patalpinkite trumpą atsakingo kopijavimo instrukciją.
- Naujus darbuotojus supažindinkite su įmonės socialinės atsakomybės politika. Įvadinių mokymu metu kiekvienam naujam darbuotojui pristatykite įmonės socialinės atsakomybės politiką ir veiklas. Darbuotojus nuolat skatinkite mažiau spausdinti ir pasidžiaukite pasiektais rezultatais.
- Rūšiuokite. Bendrose įmonės erdvėse įrenkite rūšiavimo dėžes, visiškai atsisakykite individualių šiukšliadėžių. Įmonėje nenaudokite vienkartinių rankšluosčių ir servetėlių.
- Rinkitės perdirbtą perdirbtą popierių. Naudokite perdirbtą, aplinką tausojantį popierių, paženklintą atsakingos miškininkystės ženklais (FSC/PEFC).
- Žemės dieną nieko nespausdinkite. Skatinkite įmonės darbuotojus atkreipti dėmesį į gamtą ir vieną kartą metuose nieko nespausdinkite. Dienos pabaigoje aptarkite naujas idėjas popieriaus taupymo idėjas jūsų įmonėje. Su praėjusių metu laikotarpiu nuolat sekite ir palyginkite sunaudoto popieriaus kiekį, ne kainą. Pasiektais įmonės rezultatais dalinkitės su jūsų įmonės padaliniais bei partneriais. Jei jūsų įmonėje nėra galimybės visiškai atsisakyti popieriaus, rekomenduojama įmonės CO2 pėdsaką mažinti įsigyjant kompensavimo kreditus, kurie vėliau bus panaudojami miškininkystės projektams Afrikoje.
Žinote daugiau popieriaus taupymo būdų įmonėje? Rašykite mums.