10 šiaurietiško ėjimo privalumų, kurių tu iki šiol nežinojai
Šiaurietiško ėjimo entuziastai, išdidžiai mojuodami lazdomis, skeptikus verčia susimąstyti, kas tai – nauja mada ar efektyvus fizinio aktyvumo būdas?
Dažnas, tik įsigijęs šiaurietiško ėjimo lazdas, mano, kad praktikuoja šiaurietišką ėjimą, tačiau tiesa yra ta, kad Tu tiesiog vaikštinėji su lazdomis. Teisingai atlikdamas šiaurietiško ėjimo judesius — sudegintum du kartus daugiau kalorijų!
Tyrimai rodo, kad šiaurietiškas ėjimas, skirtingai nei bėgimas, nuima dalį krūvio, tenkančio kojų sąnariams ir nugarai, o teisingai atliekami judesiai atpalaiduoja kaklo ir pečių raumenis. Šiaurietišką vaikščiojimą praktikuojantiems žmonėms pagerėja bendra fizinė būklė, aerobinė ištvermė, kraujotaka. Ypač svarbu, kad į darbą įtraukiami viršutinės kūno dalies raumenys, kurie dirbant sėdimą darbą ar vairuojant, nejuda.
»10 Šiaurietiško Ėjimo Privalumų«
- Šiaurietiškas ėjimas — tai veiksminga svorio metimo treniruotė gryname ore;
- Sudegina 40 proc. daugiau kalorijų nei paprastas ėjimas tokiu pat greičiu;
- Įdarbinami 90 proc. kūno raumenų (prilygsta plaukimui baseine);
- Tinka visoms amžiaus grupėms;
- Lengvai išmokstama;
- Atpalaiduojami kaklo ir sprando srities raumenys;
- Pagerėja organizmo aprūpinimas deguonimi, širdies ir kraujagyslių veikla;
- Tinka turintiems sąnarių ir nugaros problemas;
- Mažina stresą, gerina miegą bei stiprina imuninę sistemą;
- Galima praktikuoti ištisus metus.
Ką Verta Žinoti Prieš Darant Pirmuosius Žingsnius?
Praktika rodo, kad dažniausiai pasitaikančios klaidos: netaisyklingai pasirinktos lazdos ir technikos nežinojimas.
Norintiems “ne vaikščioti su lazdomis”, o pajusti teigiamą šiaurietiško ėjimo poveikį, rekomenduojama pasikonsultuoti su instruktoriumi, teisingai išsirinkti lazdas, palaipsniui mokytis teisingo ėjimo tempo, nugaros padėties, tinkamos rankų judesių amplitudės, reikiamo žingsnių ilgio ir pėdų pastatymo būdo. Tik sujungus visus šiuos elementus galima gauti teigiamą poveikį ir mėgautis rezultatais.
Kaip Pasirinkti Šiaurietiško Ėjimo Lazdas?
Dirželis. Pagrindinis šiaurietiško ėjimo inventorius yra ėjimo lazdos (nepainiok su slidinėjimo ar trekingo lazdomis). Labai svarbi lazdos dalis yra ergonominė rankena ir priderinamo dydžio dirželis, jie turi būti patogūs ir nevaržyti judesių.
Lazdos sudėtis. Lazdos gali būti tiek fiksuoto ilgio, tiek sustumiamos. Lazdų kokybę apibūdina anglies pluošto (karbono) kiekis medžiagos struktūroje. Aliuminio lazdos yra pigesnės, tačiau sunkesnės. Jei sportuosi 1–2 kartus per savaitę, anglies pluošto kiekis lazdos medžiagoje turėtų būti bent 20%, jei ketini sportuoti kasdien — rinkis lazdas su 60–80% anglies pluošto.
Lazdos ilgis. Lazdos vaikščiojimui parenkamos pagal žmogaus ūgį. Lazdos galuose turi specialias kilpas, kurios leidžia įmauti riešus, ir taip nereikia lazdų per daug spausti (atlaisvinama kraujotaka).
Prieš įsigyjant lazdas verta apsilankyti šiaurinio ėjimo mokymuose. Čia gausi vertingus instruktoriaus patarimus, sužinosi kaip pasirinkti lazdas bei išbandysi šiaurietiško ėjimo privalumus praktiškai.
Iki greito pasimatymo šiautieškame žygyje!