Kaip rytą paversti geriausia dienos dalimi?
Leiskite paklausti, kaip atrodo jūsų rytas: skubiai ruošiate pusryčius ar medituojate, mėgaujatės karšta arbata ar ieškote raktų? Nuo to, kaip suplanuosime ir praleisime pirmas dienos valandas, priklausys ne tik tai, kaip jausimės, bet ir kokia bus likusi mūsų dienos dalis.
Šiuo metu kaip niekada daug žmonių susiduria su stresu ir nuolatiniu skubėjimu. To priežastis – didėjantis gyvenimo tempas ir pojūris, kad visuomet vėluojame ir nieko nespėjame padaryti. Tyrimai atskleidžia, kad ramus rytas gali padėti subalnsuoti mūsų dieną ir padėti įgyvendinti tikslus.
Tvarkingai sustatytos pirmosios pabudimo valandos yra atsikartojanti disciplina, praktikuojama daugelio sėkmingų žmonių. Dienotvarkės laikymasis suteikia žmogui optimizmo ir valios. O kai turime šias dvi savybes, galime nuversti kalnus, kadangi lengviau susidorosime su iššūkiais, stresu, mūsų protas taps ramesnis ir skaidresnis.
Ryto ritualams vertėtų skirti bent valandą kasdien. Štai keletas rekomendacijų, kurios padės rytus paversti geriausia dienos dalimi:
1. Keltitės anksčiau
Nustatykite žadintuvą anksčiau nei esate įpratę. Pasirinkite ramų, pavyzdžiui, varpelio garsą, kuris, nesukels didelio šoko vos pabudus.
Žadintuvą pastatykite tolimiausiame kambario kampe. Kai žadintuvas yra šalia mūsų, jį lengva ignoruoti, tačiau jei žadintuvas yra toli, esame priversti išlipti iš lovos ir jį išjungti. O jei jau išlipome — tai ir pabudome.
Iš miegamojo išeikite tik pabudus. Išsivalę dantis ir nusiprausę veidą jau būname pamiršę šiltą lovą.
2. Skirkite 15 minučių rytinei jogai
Skirkite laiko rytinės jogos pratimams. Kad būtų lankstus ne tik kūnas, bet ir mintys, rekomenduojama rytą pradėti saulės pasveikinimo pratimais. Saulės pasveikinimą sudaro 12 jogos pozų, derinančių savyje kvėpavimą ir tempimo pratimus. Po trumpos ~15 minučių mankštos jausimės žvalai ir pakylėtai.
Jogos pratimai ne tik padeda susitelkti į save, kūną pripildo tyla ir ramybe, bet ir išvalo visa, kas neramina ir nereikalinga.
3. Gerkite daugiau vandens
Dieną pradėkite puodeliu šilto vandens su pusės citrinos sultimis. Vanduo su citrina apsaugo mūsų organizmą nuo radikalų ir stiprina imuninę sistemą, padeda sureguliuoti virškinimo sistemą, vitaminas C padeda atsinaujinti odos ląstelėms, gražina mūsų odą. Vanduo su citrina šarmina organizmą, normalizuoja organizmo pH pusiausvyrą.
4. Šalto ir karšto vandens terapija
Kontrastinis dušas – nepamainomas sveikatos ir pasitikėjimo savimi šaltinis. Jis ypač veiksmingai žadina organizmą ryte, stiprina imunitetą, gražina odą, gerina savijautą bei ugdo valią. Užsigrūdinę žmonės išleidžia mažiau pinigų vaistams ir skiepams, nebijo peršalti, jaučiasi energingesni ir atkakliau siekia savo tikslų.
Kontrastinį dušą pradėkite šiltu vandeniu. Šaltą vandenį įjunkite tik tada, kai pajusite, kad kūnas gerai įšilo. Kaitalioti karštą ir šaltą vandenį pakaks tris kartus. Po karštu dušu stovėkite 30–40 sekundžių. Po to 15–20 sekundžių pabūkite po šalto vandens srove. Procedūrą kartokite 3 kartus. Kontrastinio dušo procedūrą rekomenduojama baigti šaltu vandeniu. Po dušo išsitrinkite rankšluosčiu.
5. Kokybiški pusryčiai
Skirkite laiko skaniems ir sveikiems pusryčiams. Gal tai bus žaliasis kokteilis, aromatinga kava, sumalta rankiniu kavos malūnėliu, su meile surinktų žolelių arbata, o gal sveika košė. Pasigaminkite daigintų grikių pusryčius: pusė stiklinės daigintų grikių, sezoninių vaisių ar uogų (kriaušė, bananas, obuolys), pagardinta imbiero šaknimi ir cinamonu.
Ryte giliai įkvėpk. Atsipalaiduok. Pajausk save. Pamilk rytus.