22 būdai taupyti pinigus ir gamtos išteklius įmonėje
„Harvard Business Review“ tyrimas atskleidė, kad įmonės, kurios investuoja į tvarumą, pasiekia geresnių finansinių rezultatų. Jis taip pat parodė, kad efektyviai išteklius naudojančios įmonės paprastai užtikrina didesnę investicijų grąžą nei jų konkurentės. Taupant išteklius mažėja veiklos kaštai, peržiūrėjus veiklas ir procesus, ieškoma efektyvesnių sprendimų. Taigi, įmonė, vadovaudamasi atsakingo verslo principais, įgyja išskirtinumą ir tampa lydere bei geba generuoti naujas verslo idėjas.
Dalinamės 22 būdais, kurie padės taupyti ir pinigus, ir gamtos išteklius įmonėje:
- Biuras be popieriaus – jei įmanoma, spausdinimą ant popieriaus pakeiskite elektroninėmis laikmenomis. Pagrindinės biuro atliekos yra popieriaus atliekos. Vienas europietis per mėnesį vidutiniškai sunaudoja apie 20 kg popieriaus, viena tona popieriaus išsaugo apie 17 didelių medžių.
- Spasudinimui rinkitės perdirbtą, sertifikuotą popierių.
- Spausdinkite tik tai, kas būtina. Spausdinkite ant abiejų lapo pusių.
- Pasirinkite mažesnį spausdinamo teksto raidžių dydį.
- Nespausdinkite paveikslėlių tamsiu fonu.
- Sveikinimus, linkėjimus ar kvietimus siųskite elektroniniame formate.
- Papildykite spausdinimo kasetes. Rašalinis spausdintuvas sunaudoja mažiau elektros energijos nei lazerinis.
- Reikalaukite, kad visos sąskaitos jums būtų siunčiamos elektroniniu formatu. Sąskaitos elektroniniu formatu ne tik tausoja gamtą, yra ne taip lengvai pametamos, bet ir taupo jūsų laiką.
- Pasinaudoję kopijavimo aparatu, įjunkite jį budėjimo arba energijos taupymo režimu.Vienas įjungtas ir nenaudojamas kopijavimo aparatas naudoja nuo 2 iki 6 vatų elektros energijos. Įjungtas per naktį kopijuoklis sunaudoja tiek energijos, kiek jos užtektų padaryti 1500 kopijų.
- Naudokite elektrą taupančias, diodines lemputes. Sistemingai valykite šviestuvus.
- Vietose, kur reikalinga kryptinė šviesa, naudokite reflektorines lemputes.
- Naudodamiesi kompiuteriu, įjunkite energijos taupymo funkcijas, venkite budėjimo režimo. Taip galite sutaupyti apie 20 procentų elektros energijos. Kompiuterio budėjimo režimas sudaro 3 % metinio elektros energijos sunaudojimo, per mėnesį nebus išmesta į atmosferą 1,123 kg CO2. Darbo pertraukų metu (pvz., 10 minučių) išjunkite monitorių, 30 minučių pertraukos metu – išjunkite kompiuterį. Taip sumažinsite CO2 emisijas 8,723 kg kas mėnesį.
- Užuot pirkus vandenį plastikiniuose buteliuose, naudokite ąsočius, kuriuos pripildykite vandeniu iš čiaupo.
- Geriamam vandeniui rinkitės daugkartines gertuves.
- Kiekvieną kartą įsitikinkite, ar vandens čiaupas yra sandariai užsuktas.
- Patikrinkite ar vandens maišytuvai turi aeratorius (aeratorius sumaišo vandenį su oru). Taip galima sutaupyti iki 50 proc. vandens.
- Esant galimybei, įrenkite į rankos judesį reaguojančius vandens maišytuvus.
- Vietoje vienkartinių servėtėlių bei popierinių rankšluoščių, rinkitės medžiaginius rankšluostėlius. Medžiaginiai rankšluostėliai yra draugiški aplinkai, gali būti naudojami daugelį kartų, geriau sugeria drėgmę bei nuvalo nešvarumus.
- Šaltuoju metų sezonu patalpas rekomenduojama vėdinti trumpai — atidarant kelis langus ir sukuriant skersvėjį, nei nuolat laikyti vieną pravirą langą.
- Naudokite rašymo priemones, kurias galima papildyti. Nenaudokite vienkartinių rašiklių.
- Rūšiuokite atliekas: popierius, plastikas, stiklas, metalas ir organinės atliekos metamos atskirai. Rūšiuojant atliekas, galima mažinti į sąvartynus patenkančių atliekų kiekius ir taupyti gamtinius bei energetinius išteklius. Pastatykite atskiras šiukšlių dėžes popieriui, plastikui, stiklui ir kitoms atliekoms.
- Inicijuokite kūrybišką antrinių žaliavų panaudojimą darbovietėje.
Kiekvienais metais sekite ir palyginkite sunaudojamų kanceliarinių prekių kiekį, ne kainą.