Kaip pradėti rūšiuoti įmonėje ir suburti motyvuotą komandą?
Dėl atsakingų žmonių, tokių kaip Tu, rūšiavimas namuose tampa įprastu reiškiniu į kurį įsitraukia vis daugiau šeimų. Tačiau rūšiavimas darbe daugelyje Lietuvos biurų — vis dar „misija neįmanoma“. Statistika byloja, kad atliekų nerūšiuoja didžioji dalis šalies biurų, o perdirbamos atliekos vis dar keliauja į mūsų šalies sąvartynus ir teršia gamtą!
Rūšiavimas biure ne tik taupo įmonės išlaidas, mažina įmonės CO2 pėdsaką, bet ir didina darbuotojų bei klientų lojalumą, kuria bendrumo jausmą, skatina darbuotojų atsakomybę. Rūšiuojant biure yra mažinamas šiukšlių kiekis, taupomi pinigai, palaikoma tvarkinga aplinka, rūpinamasi gamtos ištekliais.
7 žingsniai, kurie padės rūšiuoti biure
1. Suburkite komandą. Jei taip nutiko, kad įmonė, kurioje dirbate, vis dar nerūšiuoja, suburkite kolegas į Žaliąją Komandą. Pristatykite rūšiavimo naudą vadovui, drauge nustatykite tikslus ir imkitės veiklos.
2. Nuspręskite ką rūšiuoti. Kiekvienos darbovietės specifika yra kitokia, tačiau paprastai biurai rūšiuoja popierių, plastiką, stiklą bei baterijas. Rūšiavimo dėžes pastatykite matomose ir darbuotojams patogiose vietose.
3. Kvieskite rūšiuoti visus. Išsiųskite linksmus elektroninius pranešimus kolegoms, informuokite apie naują iniciatyvą, pristatykite Žaliosios Komandos narius, kvieskite rūšiuoti visus darbuotojus.
4. Paskirk pasimatymą biuro valytojai. Kartais nutinka ir taip, kad išrūšiuotos atliekos vis dėlto nukeliauja į bendrą šiukšlių konteinerį ir visas darbas nueina perniek. Kad taip nenutiktų, apie naujoves nepamirškite informuoti biuro valymo įmonę.
5. Sumažinkite popieriaus naudojimą. Visus dokumentus, informaciją, sąskaitas siųskite tik elektroniniu pavidalu, spausdinkite ir kopijuokite tik būtinus dokumentus (naudokite ir antrąją lapo pusę). Taip sumažinsite popieriaus sunaudojimą iki 80 proc.
6. Sekite statistiką. Paskirkite Žaliosios Komandos narį, kuris bus atsakingas už statistikos rinkimą. Pasiekimus apžvelkite kartą per mėnesį bendrame kolektyvo susirinkime.
7. Išrinkite nugalėtojus. Išrinkite daugiausiai sutaupiusį skyrių ar darbuotoją, apdovanokite nugalėtojus (pramoga atrakcionų parke ar kt.), skatinkite pasitempti kitus. Kartu su Žaliąja Komanda inicijuokite kitus draugiškus aplinkai projektus, tokius kaip miškų sodinimas, upės (ežero) ar pelkių valymas.