Kaip sumažinti įmonės išlaidas vandeniui?
Geriamojo vandens pardavinėjimo prekybos centruose mada atkeliavo iš Vakarų valstybių, negalinčių džiaugtis požeminio vandens lobiais. Lietuva yra viena iš nedaugelio pasaulio valstybių, kuri turi dideles gėlo, požeminio vandens atsargas ir kur centralizuotu vandentiekiu tiekiamas 100 proc. požeminis vanduo.
Vanduo Iš Čiaupo Yra Pigesnis. Kam mokėti pinigus, jei kone nemokamai – vandentiekio vanduo irgi kainuoja, bet jis yra net 200 kartų pigesnis, nei parduotuvėje parduodamas į plastikinius butelius supilstytas geriamasis vanduo – tokios pat kokybės vandens galime įsipilti ir iš čiaupo. Apie 40% vandens parduodamo prekybos centruose yra tiesiog čiaupo vanduo. Vandens rinka šiuo metu klesti — tai greičiausiai augantis gėrimų rinkos segmentas pasaulyje.
Centralizuotas Vanduo Kokybiškesnis. Vanduo buteliuose paprastai atitinka tuos pačius standartus kaip ir vanduo iš čiaupo, tačiau energijos sąnaudos yra nepalyginamos: vanduo iš čiaupo atbėga tiesiai iš vamzdynų, o vanduo prieš patekdamas į butelius turi pereiti ilgą gamybos, pervežimo, pardavimo ir butelių perdirbimo procesą, kuriam reikia daug daugiau energijos ir kuro.
Vanduo Iš Čiaupo Kavinėse Nemokamai? Kavinės ir restoranai retai kada tiekia vandenį grafinuose, parduotuvėse nėra geriamo vandens aparatų, iš kurių žmonės prisipiltų vandens į savo tarą, viešose vietose nerasi geriamo vandens fontanėlių. Įdomu, kad kavinėse, kurios nemokamai vaišina vandeniu iš čiaupo, klientai sugrįžta dažniau ir taip yra stiprinamas benduomeniškumo jausmas.
Net ir Socialiai Atsakingose Įmonėse Dar Galioja Stereotipai. Nepaisant to, jog daug investuota į vandens valymo ir gerinimo technologijas, net ir valstybinės institucijos įvairiems renginiams ir toliau perka vandenį buteliuose. Tokios išlaidos nesiderina su nuostatomis racionaliai naudoti mokesčių mokėtojų lėšas. Įvairios įmonės ir organizacijos, viešai deklaruojančios socialiai atsakingo verslo vertybes, vis dar perka vandenį buteliuose.
Vanduo Iš Čiaupo — Mažesnė Žala Gamtai. Į butelius išpilstytas vanduo taip pat daro didelį poveikį aplinkai. Didžiuliai ištekliai ir energija sunaudojami gaminti ir šalinti pakuotėms, iš kurių 80 % sudaro vienkartinė, neužpildoma tara. Plastikiniai buteliai, nepatekę į perdirbimo stotis, baigia savo gyvenimą kaip plastiko laužas. Galiausiai yra ir į butelius išpilstyto vandens transportavimo iš šaltinio į parduotuvę ir į namus poveikis, įskaitant triukšmą, spūstis, CO2 ir kitokius išmetamus teršalus.
Kokia Vandens Kokybė Ten Kur Gyveni Tu? Geriamo vandens kokybę esame įpratę vertinti pagal skonį, kvapą ir spalvą. Specialistai tvirtina, kad Lietuvoje vandentiekio vanduo yra saugus vartoti ir pasižymi lygiai tokiomis pat savybėmis kaip ir pirktinis vanduo, tačiau yra šviežesnis. Esant abejonėms, įsitikinti kokį vandenį iš tikrųjų geriame galime ištyrę vandens mėginius laboratorijose visoje Lietuvoje. Geriamas vanduo tinkamas naudoti ir laikomas švariu jeigu jame nėra mikroorganizmų, parazitų ir medžiagų, galinčių sukelti pavojų sveikatai.
–Ką Tu gali daryti kitaip?–
Turėdami išskirtinę privilegiją Lietuvoje gerti požeminį vandenį iš čiaupo, rekomenduojame nešvaistyti pinigų perkant vandenį plastikiniuose buteliuose, kuris genda greičiau, teršia gamtą plastiku, eikvoja žemės resursus jį transportuojant, bet ir žemina įmonės reputaciją.
Rekomenduojame:
➟ Gerk daugiau vandens (iš čiaupo) kasdien.
➟ Rankinėje ar kuprinėje turėk gertuvę su vandeniu. Jausdamas vandens svorį norėsi juo atsikratyti ir gersi daugiau.
➟ Naudok ekologišką, daugkartinę gertuvę, kurią nemokamai pripildysi visur kur bėga vanduo iš čiaupo.
➟ Kavinėse ar restoranuose prašyk nemokamo vandens iš čiaupo.
➟ Įmonės svečiams siūlyk vandens iš ąsočio – tai ir gardu, ir atsakinga.