Kiemturgis: galimybė užsidirbti savo kieme
Užuot išmetus nereikalingus daiktus, galite juos parduoti tiesiog savo kieme. Tokio išpardavimo metu ne tik gausite papildomų pajamų, bet ir geriau susipažinsite su kaimynais bei saugosite gamtą.
Daugelis iš mūsų karts nuo karto pastebime, kad namuose susikaupė daug nebereikalingų daiktų. O ką jau bekalbėti, kai nusprendžiame kraustytis ir keičiame gyvenamąją vietą — būtent tuomet suprantame, kiek daug turime (ne)reikalingų daiktų.
Kur dėti nereikalingus daiktus:
a) išvežti į daugiagabaričių daiktų sąvartyną (reikalingas papildomas laikas ir speciali transporto priemonė),
b) parduoti savo kieme ir užsidirbti.
Amerikiečiai tai vadina kiemo arba garažo išpardavimu: „yard sale“, „garage sale“. Kiemturgiuose parduodami nereikalingi, geros kokybės daiktia, kurie kitam šeimininkui bus tikras lobis. Panašius išpardavimus organizuokite kartu su kaimynais — tai bus puikus laiko praleidimo būdas bei galimybė užsidirbti. Vietinėje bendruomenėje įrenkite vietą su stogeliu. Bendradarbiaujant su savivaldybe galima organizuoti išpardavimus ir turėti atsakingą žmogų, kuris rūpintųsi ir teritorija, ir daiktais.
Kaip parduoti daiktus savo kieme?
PASIRUOŠIMAS.
1.Atrinkite daiktus, kuriuos planuojate parduoti. Daiktus surūšiuokite pagal paskirtį — žaislai, buitinė technika, baldai. Nustatykite mažiausią kainą, už kurią ketinate parduoti, pvz. knygos — 50 centų.
2. Nustatykite pardavimo datą. Geriausia namų apyvokos daiktus parduoti savaitgalį, pvz., šeštadienį iki pietų.
3. Reklamuokite. Jei niekas nežinos — niekas neateis ir nepirks. Todėl svarbu apie baldų išpardavimą informuoti kaimynus visais įmanomais būdais: socialiniuose tinkluose, skelbimų lentoje, nuorodomis ant stulpų, įmesti kvietimą į pašto dėžutes.
PARDAVIMO DIENA.
1.Nepamirškite nuorodų. Iš anksto pasiruoškite ženklus, kurie padės atvykti į vietą be vargo ir papildomų rūpesčių. Tam puikiai tiks nuorodos su rodyklėmis ant stulpų.
2. Kvieskite pagalbininkus. Nesistenkite visko atlikti vieni, paprašykite vaikų, draugų pagalbos.
3. Kainas užrašykite ant popieriaus lapelio ir lipnia juosta priklijuokite prie daiktų. Svarbu nepervertinti parduodamų daiktų. Kiemturgio tikslas — ne užsidirbti, o minimaliai kompensuoti išlaidas.
4. Parduodamus daiktus sudėkite pagal paskirtį, pavyzdžiui: žaislai, knygos, buities reikmenys.
5. Sukurkite jaukią atmosferą — leiskite jūsų mėgstamą muziką, papuoškite kiemą, pirkėjus vaišinkite vandeniu. Nepamirškite pasirūpinti šiukšliadėžėmis (popierius, stiklas, plastikas).
6. Siūlykite “paskutinės minutės kainą”. Kaip žinia — geriausios prekės “išgaruoja” pirmos, todėl mažiau paklausias prekes parduokite už žemesnę kainą.
PO KIEMTURGIO.
1.Nepamirškite nuimti ženklus rodančius į jūsų kiemą ir sutvarkyti aplinką.
2. Daiktus, kurių nepavyko parduoti, padovanokite tiems, kam jų labiausiai reikia.
SVARBU ATMINTI: Geriausias būdas saugoti ir gamtą, ir savo piniginę — pirkti mažiau.